Adoptowane » w 2010r.

Mikołaj - Kraków

Mikołaj, a początkowo Biały został znaleziony w Skierniewicach. Nikt go nie szukał. Dobrzy ludzie zajęli się nim i zgłosili do nas. Psiak 6 grudnia, w Mikołajki,  trafił do domu tymczasowego, stąd jego imię.

Miko nie jest duży.Jest bardzo spokojny i posłuszny. Nad zycie uwielbia pieszczoty. Jest w stanie zostawić jedzenie jeśli ktos zacznie go głaskać - to dla niego największanagroda i przyjemność. Jest całkowicie niekłopotliwym psem. Jest bardzo grzeczny. Nie zaczepia innych psów. Dobrze dogaduje się z kotami. Jednak potrzebuje spokoju. W przypadku zamieszania, pokrzykiwania oddala się do innego pomieszczenia. 

Jedna sytuacja jest dla Miko nie do zaakceptowania - boi się wchodzenia po schodach. Ale nie każdych schodach. Najprawdopodobniej wprzeszłości musiał być karcony na wchodzenie na piętro w domu. Miko za żadne skarby świata nie wejdzie po schodach w miejscu gdzie mieszka. Każde inne schrody nie sprawiają mu żadnych kłopotów. 


Początkowo Miko miał problemy zdrowotne. Jednak odpowiednia opieka i leczenie przyniosły oczekiwane efekty. Miko został odrobaczony i  zaszczepiony, jego wątroba została wyleczona i pracuje już normalnie. Ponadto, otrzymał program leczenia stawów, został wykastrowany i zaczipowany. 


Mikołaj ma już swój dom u Uli :)

 

Więcej o Mikołajku można dowiedzieć się na Forum SZANSA